Owoce samo zdrowie

Owoce samo zdrowie
Rozpoczyna się lato, w tym czasie w sprzedaży jest najwięcej świeżych owoców, które powinny znajdować się w naszej codziennej diecie.
Nie zmarnuj tego czasu i spożywaj ich jak najwięcej. Bogate w witaminy, błonnik i przeciwutleniacze owoce są znakomitą bronią w walce o zdrowie i młody wygląd, zapobiegają wielu chorobom.
Jeśli pragniesz zrzucić nadmiar kilogramów największe sukcesy odniesiesz jedząc jabłka.
To najmocniejsze przeciwutleniacze. Wspomagają trawienie, wzmagają przemianę materii i zmniejszają poziom złego cholesterolu. Regulują pracę jelit i łagodzą zaparcia. Również śliwki mają takie same właściwości, które ponadto zawierają witaminy z grupy B, które regulują funkcjonowanie układu nerwowego i pracę mięśni.
Gdy chorujesz na anemię lub spodziewasz się dziecka pomogą ci brzoskwinie. Owoce te są cennym źródłem wapnia, potasu, magnezu, żelaza, jak również witamin z grupy B. Zalecane są osobom narzekającym na nerki i ze skłonnością do powstawania obrzęków, gdyż mają działanie moczopędnie i wyczyszczając organizm z toksyn. Dzięki zawartemu w nich beta-karotenowi dbają też o cerę i skórę podczas kąpieli słonecznych.
Jeśli chorujesz na zapalenie dróg moczowych i kamicę nerkową pomogą ci gruszki. Owoce te zawierają duże ilości witamin i soli mineralnych. Duża zawartość błonnika pokarmowego i wody oraz minimalną zawartość tłuszczu czyni je owocem lekkostrawnym. Gruszki mogą jeść nawet osoby o bardzo wrażliwym żołądku. Ponad to zabezpieczają organizm przed wolnymi rodnikami- zawierają antyoksydanty, takie jak witamina A, C i E.
Dietetycy polecają spożywać owoce ze skórką , bo pod nią znajdują się ich najwartościowsze składniki. Spożywaj je w ramach przekąski lub w postaci schłodzonych sałatek owocowych. Są doskonałe jako letni deser, który zaspokaja apetyt na słodycze i gasi pragnienie.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: DietetykDlaCiebie

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Komentarze

Popularne posty