środa, 3 lutego 2010

Udane życie seksulane - kluczem do zdrowia

Na początek pamiętajcie, że warto uprawiać seks, bo:
1. Dostarcza przyjemności.
2. Jest zdrowy, dodaje sił oraz energii i poprawia sprawność fizyczną.
3. Zbliża i wywołuje mnóstwo pozytywnych wibracji między partnerami.
4. Sprawia, że życie jest piękniejsze.
5. Wpływa na psychikę, poprawia samoocenę i sprawia, że czujemy się młodsi.

Ponieważ blog poświęcony jest zdrowiu skupię sie tylko na punkcie nr.2 (co nie oznacza, że nie zgadzam się z innymi korzyściami udanego seksu-:))
Okazało się, że uprawiający seks dwa razy w tygodniu żyją dłużej niż ci, którzy ograniczają współżycie do dwóch razy w miesiącu. Takie wnioski postawili naukowcy po trwających dziesięć lat badaniach wśród 900 mieszkańców Walii między 45. a 59. rokiem życia.
 Podobne są wyniki badań neuropsychologa Davida Weeksa z Edinburgh Hospital. Po przebadaniu trzech i pół tysiąca mieszkańców Wielkiej Brytanii w wieku od 18 do 102 lat, stwierdził on, że pary uprawiające seks co najmniej trzy razy w tygodniu wyglądają o dziesięć lat młodziej niż ich partnerzy w tym samym wieku, którzy kochają się dwa razy w tygodniu.
Wynika z tego, że udane życie seksualne to obok fizycznej i umysłowej aktywności, ważny czynnik, który pozwala długo zachować młodość i zdrowie.

Już sam wzwód u mężczyzny jest oznaką zdrowia. A także ratunkiem przed ryzykiem tworzenia zakrzepów, które wraz z prądem krwi mogą przedostać się z prącia w górę, do serca i mózgu.
Mało kto bierze pod uwagę, że zdolność do erekcji jest czułym barometrem ogólnego stanu zdrowia. Jeśli nie będziesz stronił od regularnego życia seksualnego, łatwiej będzie zauważyć, że w pewnym momencie twoja duma odmawia posłuszeństwa. Natychmiast skontroluj wtedy poziom cholesterolu, rzuć palenie i inne używki. To może uratować ci życie!
Natura wyposażyła mężczyznę ją w naczynia wieńcowe o średnicy 4 mm, a tętnice doprowadzające krew do członka są mniejsze o połowę.
Gdy cholesterol i miażdżyca osadzi taką samą liczba złogów, na przykład grubości 2 mm na ścianie tętnic wieńcowych i prącia to efekty nie będą identyczne: pojawi się tylko lekka duszność przy wysiłku oraz całkowity brak erekcji. Odbierz to jako sygnał, że za 2–3 lata mogą pojawić się problemy z sercem i najwyższy czas pomyśleć o profilaktyce.

Życzę udanych nocy !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz