Pozbądź się cellulitu!

Co prawda lato powoli przemija, a co za tym idzie, mija także czas, kiedy pojawiamy się na ulicach w bardzo skąpych ubraniach. Nie oznacza to jednak wcale, że spokojnie możemy zapomnieć o kondycji naszej skóry i przez palce patrzeć na cellulit wypełniający coraz to większe jej powierzchnie.

Skóra to chyba najlepsze odzwierciedlenie tego, w jakim stanie jest nasz organizm. Jeśli nie dbamy odpowiednio o swoją dietę, mamy styczność ze stresem i nie jesteśmy zwolennikami ćwiczeń, to możemy być pewni, że nasze ciało szybko się zbuntuje.
Najczęstszymi objawami nieprzestrzegania zdrowego stylu życia jest cera szara, zmiany trądzikowe, wypadające włosy oraz łamiące się paznokcie. Nic nie wpłynie lepiej na zmianę ich kondycji, jak dbanie o siebie i o to, co fundujemy swojemu organizmowi.

Dlaczego na naszej skórze pojawia się cellulit?

Cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką, to nic innego jak tłuszcz odkładający się w naszych tkankach. Niestety zazwyczaj jest pierwszym krokiem do poważnych zmian skórnych i bardzo nieestetycznie wyglądających pofałdowań.
Jak walczyć z cellulitem?
Sposobów jest kilka. Na początek należy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe. Wprowadźmy do codziennego jadłospisu więcej warzyw i owoców, zrezygnujmy natomiast z jedzenia typu fast food oraz dużej ilości węglowodanów. Pijmy dużo wody zamiast napojów gazowanych oraz kawy. Woda wypłukuje skutecznie wszystkie toksyny z naszego organizmu oraz oczyszcza naszą skórę.
Zdrowa dieta to jednak nie wszystko. Z pewnością przydadzą się także ćwiczenia fizyczne, w tym głównie takie, które pozwalają na szybsze spalanie zbędnych kalorii. Spraawdzi się bieganie, aerobik lub pływanie.
Wreszcie z cellulitem pomogą nam także walczyć odpowiednie kosmetyki. Najlepiej postawić na te, które posiadają w swoim składzie duże ilości kofeiny. Pamiętajmy o najważniejszym, kosmetyki mają na celu wspomóc naszą walkę z cellulitem. Nawet najdroższe specyfiki nie zrobią za nas wszystkiego.
Niestety czasem zdarza się także tak, że nasz cellulit przybiera nieco gorszą postać. Wówczas niezbędne będą już zabiegi kosmetyczne przy pomocy specjalistycznych urządzeń.
Jednym z najbardziej popularnych oraz sprawdzonych zabiegów zwalczania cellulitu jest krioterapia, potocznie nazywana leczeniem lodem. Działanie zimnem na naszą skórę pobudza naczynia krwionośne i powoduje że tlen przemieszcza się szybciej w obrębie tkanek. Tym samym nasza skóra staje się jędrniejsza i gładsza.
Leczenie lodem lub zimnem może mieć postać ogólną oraz miejscową. Ogólna odbywa się w specjalnie przygotowanych do tego celu kriokomorach, w których temperatura powietrza spada do nawet -190 stopni Celsjusza.
Miejscowa odbywa się natomiast przy udziale lodu. Zabieg taki odbywa się poprzez masaż odpowiednich partii naszego ciała lodem.
Jeden i drugi zabieg przynosi naszej skórze prawdziwą poprawę wyglądu. Co więcej, na efekty nie trzeba długo czekać. Już po kilku zabiegach będziemy wyglądać dużo młodziej.

Artelis.pl serwis z artykułami do przedruku.

Komentarze

Popularne posty