czwartek, 6 września 2012

Zmiana trybu życia z olejem lnianym

Zmiana trybu życia z olejem lnianym

Autorem artykułu jest Ania Kowalska

W dobie szybkiego trybu życia często bywa tak, że w pogoni za pieniądzem zapominamy o wartościach takich jak zdrowie.
Z uwagi na to, że życie i zdrowie ma się tylko jedno należy pamiętać o codziennych nawykach żywieniowych.
Nawet drobna rzecz, najmniejsza odmiana czy zastąpienie czegoś, co źle wpływa na nasze samopoczucie czymś pozytywnym, może znacząco odmienić wiele aspektów zdrowotnych. Kiedy rano wstajemy zazwyczaj skupiamy się nad tym aby szybko zjeść śniadanie. Nie ważne jest dla nas co wlewamy na patelnie robiąc jajecznicę – może być jajecznica na maśle, na oleju, na margarynie czy na oliwie z oliwek. Te tłuszcze są dosyć ogólnodostępne na pułkach supermarketów i dziwaczne wydaje się nam kiedy mijamy stoiska z takimi (dla nas specyfikami) jak olej lniany.
Takie dosyć codzienne zwyczaje ale jednak stosowane w dzień w dzień mogą odbić się na naszym zdrowiu ze skutkiem takim jaki sobie wybierzemy. Oprócz właściwości zdrowotnych „od zewnątrz” olej lniany ma też bardzo korzystne działanie „od wenątrz”. Już w starożytności ludzie stosowali go jako specyfik poprawiające urodę. Kobiety zachwycały się właściwościami oleju lnianego w szczególności jeśli chodziło o włosy, skórę czy paznokcie. Dla mężczyzn stosowanie oleju lnianego korzystnie działało na układ krwionośny czy układ nerwowy.
Może warto jest powrócić do czasów kiedy nasi przodkowie właśnie żyli opierając się na stosowaniu i skłonić się ku naturalnym „upiększaczom” urody? Olej lniany jako środek występujący w czystej postaci i jego źródłem może być również bardziej dla niektórych znane siemię lniane dostarcza do organizmu wiele kwasów nienasyconych, których brak czy niedobór prowadzi do bardzo poważnych chorób.
Ważne jest aby pamiętać, że zdrowie ma się tylko jedno i jak już je zaniedbamy to nie będzie odwrotu. Warto jest wejść do Internetu i poczytać sobie w jakich produktach występuje to naturalne źródło witamin lub jakie produkty należy spożywać aby zaopatrzyć nasz organizm w witaminy. Pamiętajmy o tym, że jesteśmy dokładnie tym co jemy – decyzja należy do każdego z nas.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. Trudno odmówić olejowi lnianemu cudownych właściwości zdrowotnych, ale wbrew pozorom najzdrowszym z olejów jest ten, powszechnie dostępny - rzepakowy. Ma najlepszy skład tłuszczowy i jest bogaty w witaminy (których w oleju lnianym brak)

    OdpowiedzUsuń