Są skuteczne sposoby na zaparcia!

Są skuteczne sposoby na zaparcia!

Autorem artykułu jest Marlena Mendelewska

Naukowcy obliczyli jakiś czas temu, że z powodu zaparć cierpi około dwadzieścia procent  dorosłych osób. Jest to ogromny odsetek osób, które przeważnie wstydzą się poprosić o pomoc w radzeniu sobie z tym nieprzyjemnym schorzeniem.
Przeważnie, gdy pojawia się zaparcie – radzimy sobie z nim stosując znane nam środki przeczyszczające, a nawet lewatywy. Zaparcia można pokonać także i bardziej domowymi i naturalnymi sposobami. Jakie to sposoby? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.
Przede wszystkim wymagają one od Ciebie wprowadzenia kilku korzystnych zmian do swojej diety i zachowania. Wszystko to pomoże Ci nie tylko poradzić sobie z obecnie trwającym problemem, ale także uniknąć zaparć w przyszłości (o ile będziesz stale stosował się do najważniejszych zasad).
W Polsce numerem jeden na zaparcia jest bez wątpienia kiszonka. Zarówno kiszona kapusta jak i ogórki kiszone. Są to skarby natury, których nie wszyscy jeszcze doceniamy. Pomocny będzie zwłaszcza sok pochodzący z tych kiszonek.
Kiszonki zawierają dużą ilość błonnika, który reguluje w sposób niemal magiczny całą pracę układu trawiennego. Poprawią one nam nie tylko trawienie, ale także dostarczą cennych witamin z grupy B.
Równie pomocne będą suszone owoce. Najlepsze efekty uzyskasz jedząc suszone śliwki i morele – przed zjedzeniem możesz je namoczyć w ciepłej wodzie, będą wtedy bardziej miękkie. Wodę po takich owocach możesz zostawić i wypić ją zaraz po wstaniu.  Równie ważne przecież jest picie odpowiedniej ilości płynów. Najlepiej jeśli będzie to woda mineralna.
Pamiętaj, że Twój problem wymaga wprowadzenia kilku zmian w sposobie, w jaki jesz i żyjesz. Ustal sobie regularne pory posiłków. Nigdy nie jedz w pospiechu i stresie – to źle wpływa na trawienie. Równie ważny jest także ruch – codzienna dawka ćwiczeń nie tylko pobudza metabolizm, ale także ruch jelit!
---

poznaj wszystkie sposoby na zaparcia

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty