Co wiemy o chorobach intymnych


Autorem artykułu jest malakretek


Współcześnie Polacy niestety nie wiedzą dużo o chorobach intymnych, zwłaszcza o nadżerkach. Powszechnie przyjmuje się, że nadżerki są tylko problemem kobiet, które po zachorowaniu na tą nieprzyjemną chorobę powinny zamknąć się w swoich domach i szpitalach, aż do ustąpienia dolegliwości.

nadżerkiNiestety bardzo niewiele osób wie, że nadżerka to także problem mężczyzn. Kobiety chorują na nadżerki zazwyczaj z powodu własnego zaniedbania. Nie chodzą regularnie na badania profilaktyczne, nie zachowują należytej ostrożności w czasie stosunku i narażają się na urazy mechaniczne, zwłaszcza gdy uprawiają sporty takie jak jazda konna czy kolarstwo wysokogórskie. Jednak mężczyźnie mają i tutaj swój wpływ. Często zbyt wiele oczekują od kobiet, stawiają im nierealne wymagania, którym one nie są w stanie sprostać. Kobieta ma być matką, żoną, kochanką i przyjaciółką w jednym. W rezultacie, pochłonięta coraz trudniejszymi obowiązkami, nie ma czasu o siebie zadbać, lub dba tylko o dietę, ciało i makijaż, zapominając o zdrowiu. Gdy pojawia się choroba, szczególnie tak nieprzyjemna jak nadżerki, większość mężczyzn unika wszelkiej odpowiedzialności i odsuwa się od swoich partnerek.


 Mężczyzna powinien brać udział w terapii.

infekcje intymne

I to jest podstawowy błąd i przyczyna niepowodzeń wielu związków. Chora na nadżerkę kobieta potrzebuje wsparcia i potwierdzenia własnej wartości. Nadżerka może przytrafić się praktycznie każdej pani, nie jest zaraźliwym stygmatem, którego należy się wstydzić. Dlatego wsparcie i dobre relacje z partnerem są aż tak ważne. Zaleca się, by w leczeniu nadżerek mężczyzna brał czynny udział, łącznie z przyjmowaniem leków przeciwbakteryjnych. Nie jest to jedynie wymysł lekarek – feministek, które postulują równouprawnienie również w kwestii leczenia. Naukowcy dowiedli, że taka pomoc partnerów może przyspieszyć całą kurację i zwiększyć jej skuteczność. Ponadto żyjąc z kobietą zarażoną tą chorobą również mogli nabawić się infekcji własnych narządów rodnych, infekcji intymnych która chwilowo nie daje o sobie znać. Profilaktyczne leczenie może w tej sytuacji okazać się zatem bardzo pomocne.

---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaki - wartości odżywcze i witaminy

Kurzajki - powiedz im "NIE" raz na zawsze!

Serdecznik, przedłużenie życia, magnez

Czerwona fasola - nowe odkrycie dietetyków czy chwilowa moda ?

Owsiki, czyli "trudne" pasożyty

Jak rozpoznać świerzb?

Nowoczesne metody leczenia łysienia