Cellulit - z czym to się je


Cellulit to nieregularne nierówności na skórze pośladków, brzucha i ud. Czasem nazywany też syndromem "skórki pomarańczowej" którą wyglądem przypomina. Zjawisko to polega na rozrastaniu się komórek skóry która tworzy twarde zgrubienia. Cellulit występuje tylko pod skórą często u bardzo szczupłych młodych dziewcząt.

Przyczyny powstawania cellulitu:
-wysokie obcasy (co powoduje zaburzenia krążenia)
-zła dieta (chipsy, słodycze, fast foody, słodkie napoje)
-palenie papierosów (co powoduje niedotlenienie komórek)
-obcisłe ubrania (utrudnione krążenie krwi i limfy)
-siedzący tryb życia i pracy
-otyłość
-nadmierne opalanie się
-alkohol
-kawa
-skłonności genetyczne
-brak ruchu

Przyczyną powstawania nieprzyjemnej dolegliwości są przede wszystkim toksyny. Zjawisko pojawia się najczęściej równolegle z nadmiarem tkanki tłuszczowej - dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest aktywność fizyczna.
Szczególnie korzystnie wpływa pływanie (doskonale działa również na inne dolegliwości i nie obciąża kręgosłupa), jazda na rowerze i gimnastyka.
Przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych szczególną uwagę zwróć na uda, brzuch i pośladki i ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut.
W walce z cellulitem pomocne są także odpowiednie kosmetyki i masaż, który poprawia krążenie i odprowadza nadmiar wody w organizmie.
Ważne: codziennie wypijaj przynajmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej.

Dla mniej cierpliwych pań - można skorzystać z zabiegu u kosmetyczki. Jest to niestety kosztowne, bowiem najskuteczniejsze zabiegi laserowe to do 1500 do 3000 zł.

Na koniec pamiętaj: prawie każda kobieta (nawet uznana modelka) ma cellulit.

Powodzenia w walce o piękne ciało !

Komentarze

Popularne posty