poniedziałek, 2 czerwca 2014

Motywacja do odchudzania


Autor: Anna SNiektórzy ludzie bardzo chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale często brakuje im do tego motywacji, szczególnie jeżeli jest to już kolejna próba odchudzania. Nadwaga przeszkadza w codziennym życiu. Możemy czuć się przez nią brzydkie, niekobiece.

Działa to nie tylko na naszą psychikę, ale i codzienne czynności, które stają się utrudnione przez dodatkowe kilogramy. Najważniejsze jest jednak zdrowie, które narażamy, jeżeli nic nie chcemy zrobić z otyłością. Co więc zrobić, by zyskać motywację do działania?
Przede wszystkim warto pomyśleć sobie, że odchudzamy się tylko i wyłącznie dla siebie. To my mamy czuć się dobrze ze swoim ciałem i wyglądem. Miło jest spojrzeć na siebie w lustrze i być wreszcie zadowoloną. Jest to bardzo ważne, ponieważ daje to pewność siebie. Przy okazji można zwrócić uwagę na to, co powie mąż lub chłopak, jak zauważy przemianę. Jeżeli się uda, będzie na pewno bardzo dumny.
Zdrowie, to kolejna rzecz, dla której powinno się zrzucić zbędne kilogramy.
Otyłość skraca nam życie. Nie można na to pozwolić. Życie jest piękne i trzeba z niego brać jak najwięcej.
Skuteczną metodą na zmotywowanie siebie do odchudzanie jest działanie wspólnie z przyjaciółkami lub innymi osobami, które mają podobny problem. Przyjaciółki motywują siebie nawzajem do pracy nad sobą. Czasem rywalizują, co daje lepsze efekty w odchudzaniu. Nie trzeba konkretnie z daną osobą ćwiczyć na siłowni czy fitnessie. Można nawet w internecie poznać osobę, która też planuje odchudzanie i porozmawiać z nią o tym np. Jakie techniki stosuje i jakie efekty udało się jej osiągnąć. To sprawia, że wierzymy w siebie i w to, że uda się spełnić marzenie.
Powinniśmy również z góry zorganizować sobie plan działania, który ściśle będzie się przestrzegać. W takim planie koniecznie muszą znaleźć się następujące informacje: przestrzegana dieta, ćwiczenia, ilość kilogramów do zrzucenia. Nie powinno się używać stwierdzenia: "od jutra...". Należy od razu zacząć działanie. Sukces zależy od konsekwencji. Nie można pozwalać sobie na łamanie planu, bo nigdy nie uda się osiągnąć oczekiwanej wagi.
Diety nie można złamać.
Aby to było możliwe, warto poinformować o swoich planach najbliższych. Oni pomogą utrzymać w postanowieniu schudnięcia. Będą zawsze wspierać, a nie prowokować do zerwania swoich marzeń. To oni mają podtrzymać się na duchu i kupować do jedzenia tylko to, co możesz jeść.
Zdrowie to jedna z najważniejszych rzeczy, które można osiągnąć, dzięki zrzuceniu niepotrzebnych kilogramów, ale także pewność siebie, wewnętrzna siła i lepsze samopoczucie.

Motywacja do odchudzania - jak zmotywować się żeby schudnąć
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz