Wiotka skóra

Autorem artykułu jest Michal Kieras


Efekt wiotkiej skóry to rodzaj dolegliwości nabytej lub wrodzonej, skóra staje się mniej elastyczna przez co powoduje większą skłonność do powstawania zmarszczek lub fałd.

peeling kawitacyjnyProblem występowania efektu wiotkiej skóry to powstawanie zmarszczek i fałd, schorzenie to objawia się w różnych częściach ciała i z różnym nasileniem. Niezmiernie ważny jest fakt że wpływa on negatywnie na nasz zewnętrzny wizerunek i sprawia że wizualnie możemy się wydawać znacznie starsi niż ma to miejsce w rzeczywistości.
Choroba ta często występuje wraz z innymi takimi jak toczeń rumieniowaty układowy, sarkoidoza czy szpiczak mnogi.
Choroba ta właściwie nie znalazła na razie w medycynie swojego pogromcy, w skrajnych przypadkach stosuje się zabiegi plastyczne.
Na ogół po rozpoznaniu zaleca się przyjmowanie leków opóźniających rozwój choroby oraz zaprzestanie palenia tytoniu.
Do tej pory najskuteczniejszą i bezinwazyjną na to metodą był peeling kawitacyjny , który to eliminował zmarszczki, usuwał worki pod oczami oraz odżywiał skórę.
Od niedawna stosuje się również zabiegi mikrodermabrazji które przynoszą poprawę estetyczną i odbudowę tkanki skórnej.
Korzystnym jest również fakt że mikrodermabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie niosących za sobą skutków ubocznych i może być stosowana u niemal wszystkich pacjentów.
Zwłaszcza mikrodermabrazja diamentowa jest bezpiecznym zabiegiem bezpyłowym w związku z czym nawet osoby z czynnikami alergicznymi mogą z niej korzystać bez obaw o własne zdrowie.
Metoda ta jest stosowana przez lekarzy dermatologów a ostatnio również przez gabinety kosmetyczne przez co jej dostępność stała się powszechna.

mikrodermabrazjaMikrodermabrazja w przypadku wiotkiej skóry ma charakter zapobiegawczy i spowalniający występowanie negatywnych efektów wizualnych choroby.
Częstotliwość i ilość zabiegów należy skonsultować z lekarzem dermatologiem który ustali odpowiedni czas i ilość zabiegów odpowiednią dla nas i stanu naszej skóry.
Pamiętać też należy o odpowiedniej higienie i pielęgnacji skóry w czasie zabiegów i po ich zakończeniu które pozwolą wzmocnić i utrzymać efekt na dłuższy czas.
Mikrodermabrazja to metoda bezbolesna nie wymagająca stosowania dodatkowego wspomagania farmakologicznego, dlatego jest coraz szerzej i częściej polecana zarówno pacjentom jak i osobom chcących poprawić swój wygląd bez interwencji chirurgicznej która zazwyczaj niesie za sobą ryzyko powikłań i skutków ubocznych.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaki - wartości odżywcze i witaminy

Serdecznik, przedłużenie życia, magnez

Kurzajki - powiedz im "NIE" raz na zawsze!