wtorek, 25 marca 2014

Leczenie bańkami

Autor: marcin.marc

Ostatnimi czasami ludzie coraz częściej zwracają się ku medycynie naturalnej. Ten obszar obejmuje także leczenie praktykowane w medycynie ludowej. Do dziś przetrwała praktyka leczenia bańkami, stało się tak prawdopodobnie z powodu wysokiej skuteczności tej metody leczenia.
Ślady po bańkach  (źródło)

 Leczenie bańkami może obejmować uleczanie chorób wirusowych i zakaźnych układu oddechowego jak zapalenie płuc czy oskrzeli.
Dobrze sprawdza się jednak także w zaburzeniach krążenia, bólach w okolicy kręgosłupa. Sprawdza się nawet jeśli chodzi o leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli.
Bańki bezpiecznie mogą być stawiane u dzieci powyżej dwunastego miesiąca życia.
Leczenie przeziębienia w ciąży za pomocą tych narzędzi także nie uczyni kobiecie krzywdy. Jest to metoda nieinwazyjna z pominięciem antybiotykoterapii.
Bańki działają na zasadzie wytworzenia próżni która powoduje zasysanie tkanki do środka naczynia.
Próżnię wytwarza się najczęściej pod wpływem temperatury, wprowadzając do środka naczynia na kilka sekund podpalony wacik nasączony łatwopalną substancją.
Tak działają klasyczne bańki szklane jednak na rynku dostępne są także ze specjalną pompką, która pomoże zapobiec przykrym wypadkom, szczególnie jeśli nie mamy wprawy w obchodzeniu się z ogniem. Bańki chińskie pozwalają na proste umiejscowienie narzędzia leczniczego poprzez ściśnięcie i przyłożenie do skóry.
Zabieg najlepiej jest wykonywać przed snem, w łóżku, w ciepłym miejscu. Powinien trwać około 20 minut. Po tym czasie bańki powinny same zacząć oddzielać się od skóry, jeśli to nie nastąpi, należy je zdjąć delikatnie poważając z jednej strony by nie sprawić bólu pacjentowi.
Na skórze widoczne będzie pewne przekrwienie i wybroczyny; jest to naturalny objaw. To właśnie ten proces pomaga w walce z chorobą.
Duże mięśnie pleców lub klatka piersiowa są dobrym miejscem do ustawienia baniek gdyż należy omijać ważne narządy jak wątroba lub nerki. Skóra powinna być czysta bez skaz i znamion.
Bańki są świetną metodą leczniczą dla osób przechodzących łagodnie i średnio nasilone choroby, w przypadku ostrych zachorowań i temperatury powyżej 38 stopni konieczne jest podjęcie bardziej radykalnego leczenia.

Źródło: Medplus.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz