Wpływ odżywiania na poziom cholesterolu

Wpływ odżywiania na poziom cholesterolu

Autor: Ewelina Kowalska
W mediach coraz częściej można usłyszeć informacje o tym, że wiele osób cierpi na nadwagę. Jest to dosyć poważny problem, ponieważ dotyka on również młode osoby. Dużo osób szuka więc w internecie informacji o tym, co zrobić, aby zrzucić zbędne kilogramy i zyskać rewelacyjną figurę.

W tym artykule znajdziesz również ciekawe informacje o tym, co warto jeść, by szybko pozbyć się nadmiarowych kilogramów, a co najważniejsze by uniknąć efektu jo-jo.
Trzeba pamiętać jednak, że dbanie o odpowiednią wagę jest ważnie nie tylko dlatego, żeby ładnie wyglądać, ale również dlatego, aby być zdrowym.
Złe odżywianie się może doprowadzić np. do tego, że cholesterol będzie odkładał się w naczyniach krwionośnych, co może prowadzić do wielu niebezpiecznych schorzeń i powikłań. Warto więc mieć na uwadze przede wszystkim zdrowie i tak kształtować swoją dietę, by znalazły się w niej jak najzdrowsze produkty.
Co więc warto jeść?
Przede wszystkim produkty niskotłuszczowe. Warto również unikać jedzenia typu fast food, ponieważ nie jest ono najlepszej jakości. Jeżeli masz swój własny ogródek zacznij w nim hodować warzywa i owoce. Będą one świetnie nadawały się na różnego rodzaju sałatki, a także przystawki do wielu dań. Naprawdę warto spróbować zmienić nawyki żywieniowe ponieważ może się to przełożyć na lepsze samopoczucie, poprawę zdrowia, a także lepszy wygląd.
- W tamtym roku zaczęłam hodować warzywa w swoim ogródku - mówi pani Estera, z Krakowa - Były naprawdę bardzo smaczne i cała rodzina oraz znajomi zajadali się nimi. Robiłam z nich naprawdę smaczne dania. W końcu coś się działo na talerzu, a nie było nudno. Warto hodować własne warzywa, ale jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości, to równie dobrze może je kupić na jakimś targowisku, ponieważ tam również można kupić mnóstwo świeżych i smacznych produktów.
Warto jednak wiedzieć, co kupować i co z takich produktów można zrobić. Otóż, aby nasza dieta była skutecznie, warto zacząć od wypijania codziennie szklanki soku pomarańczowego. Cytrusy rewelacyjnie wpływają na przemianę materii i oczyszczanie organizmu. Co drugi dzień można również zjeść grejpfruta. Poza tym warto zrezygnować z jasnego pieczywa na korzyść pieczywa ciemnego, można również zamienić zwykły olej na oliwę z oliwek i smażyć na niej wiele potraw. Choć jeżeli to możliwe mięso najlepiej piec w piekarniku lub gotować na parze, żeby dania miały jak najmniej tłuszczu. Poza tym należy pamiętać o tym, aby jeść ok. pięciu posiłków dziennie, ale posiłki te powinny być dość małe.

Więcej informacji - cholesterol oraz leczenie cholesterolu.

Artykuły do przedruku

Komentarze

Popularne posty