poniedziałek, 29 marca 2010

Dieta odchudzająca to nie wszystko


Autorem artykułu jest Maciej Rybusiewicz

Otyłość stała się obecnie bardzo dużym problemem. Ze względu na tryb życia obecnego społeczeństwa, na ilość fast foodów oraz sposób wytwarzania wielu produktów spożywczych, ludzi z nadwagą przybywa. Coraz więcej osób ma problem z tym jak schudnąć.

Odpowiednia dieta odchudzająca

Aby schudnąć wcale nie trzeba się głodzić. Jedzenie jest bardzo ważne i nie wolno o nim zapominać. Wszystko oczywiście w ograniczonych ilościach i według określonej diety. Jeżeli ktoś nie wie jak schudnąć powinien poprosić o pomoc dietetyka lub poszukać samemu odpowiedniej dla siebie diety. Dieta odchudzająca to bowiem podstawa efektywnego odchudzania. Podstawowymi wskazaniami jest ograniczenie cukru, potraw tłustych oraz spożywanie dużej ilości napojów. Najlepiej wodę mineralną. Należy także pamiętać o warzywach i owocach, a ograniczyć przekąski na mieście, no bo jak schudnąć pochłaniając fast foody? Posiłki powinny być niewielkie ale pożywne. Stosując się do zaleceń dobranej dla nas diety na pewno będzie nam łatwiej wygrać z tym problemem.

Dieta odchudzająca w połączeniu z wysiłkiem

W uzyskaniu wymarzonej sylwetki bardzo pomocna jest wyżej wspomniana dieta odchudzajaca. Jednak sama dieta odchudzająca nie wystarczy. Aby efekt widoczny był wcześniej należy pamiętać o ruchu. Wysiłek fizyczny jest podstawą. No bo jak schudnąć gdy poruszamy się wszędzie samochodem, w domu siedzimy przed telewizorem, a naszym jedynym ruchem jest przemieszczanie się pomiędzy domem, a parkingiem. Zapominamy, że ruch nie tylko pozwala na utrzymanie sprawności ciała ale także daje możliwość zrelaksowania się, przeciwdziała otyłości oraz przedłuża życie. Jeśli więc ktoś nadal nie wie jak schudnąć to jak najszybciej powinien odnaleźć odpowiednią dla siebie dietę i rozpocząć aktywność dostosowaną do swojego wieku czasu i możliwości.
---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz